
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 250 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 10 V |
| Min Input Voltage | 1.8 V |
| Dropout Voltage | 400 mV |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 2 µA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Positive |
Stock: 2084
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62581
Ext.Price$0.62581
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62581 | $0.62581 |
| 10 | $0.39327 | $3.93270 |
| 25 | $0.32316 | $8.07900 |
| 50 | $0.28885 | $14.44250 |
| 100 | $0.25819 | $25.81900 |
| 300 | $0.22581 | $67.74300 |
| 500 | $0.19749 | $98.74500 |
| 1000 | $0.15987 | $159.87000 |
| 3000 | $0.14961 | $448.83000 |
| 5000 | $0.14790 | $739.50000 |
